Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 
Bizden Haberler

Bizden Haberler


NBA VE BANVİT, TÜRKİYE’DE AYNI POTADA   
Gıda sektöründe tüketicilerine 45 yıldır hizmet veren Banvit, spora ve sağlıklı yaşama destek olmaya devam ediyor. 20 yıldır aktif bir şekilde basketbolun içinde yer alan marka, bu yıl NBA’in Türkiye resmi ortağı oldu...

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA ve Türkiye’nin önde gelen gıda kuruluşlarından Banvit, bugün Banvit’i NBA’in Türkiye’de iş ortağı yapan bir anlaşmaya imza attılar. Ortaklık, Banvit’i NBA Global Games İstanbul 2013 sponsoru olarak da konumlandırıyor.

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili yaptığı konuşmada; “Kurulduğumuz günden bu yana her zaman sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettik, gerek üretimimizde gerekse toplumsal yatırımlarımızda. Biliyoruz ki her alanda sürdürülebilirlik, en başta sağlıklı bir toplumun mevcudiyetiyle mümkündür. Bu yüzden sağlıklı toplumun oluşmasına destek olmayı kendimize görev edindik” dedi.

Basketbol’un Banvit için bambaşka bir tutku olduğunu vurgulayan Görener, gençleri spora teşvik etmek amacıyla altyapı çalışmaları, basketbol okuları, sokak basketbolu turnuvaları gibi eğitici faaliyetler dışında tesisleşme çalışmalarına da eğilerek Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu ile Bandırma, Erdek ve Gönen’e açık basketbol sahaları kazandırdıklarını ifade etti.

Görener, 45 yıldır tüketicilerine hizmet veren bir gıda markası olan Banvit’in, 20 yıldır basketbolun içinde yer aldığını, bundan sonra NBA ile işbirliği içerisinde gençlere yönelik köklü projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

NBA’in Küresel Pazarlama Ortaklıklarından Sorumlu Üst Düzey Başkan Yardımcısı Emilio Collins, ortaklık için “NBA olarak Banvit ile birlikte Türkiye’de bir ortaklığa imza atıyor olduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi ve “Banvit’in hem sektöründeki lider konumu ve hem de kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde Türk basketboluna bugüne kadar yapmış olduğu büyük yatırımlar, NBA için stratejik önem taşıyan Türkiye pazarında ideal bir birliktelik yaratıyor. Banvit ile birlikte NBA Global Games İstanbul 2013 ile başlayarak gittikçe büyüyecek bir ortaklığa imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye ekledi.

Eylül ayında Banvit, NBA’in efsane oyuncularından Muggsy Bogues ile birlikte 25 çocuğun yer aldığı bir basketbol etkinliğini destekledi. Ortaklık, resmi olarak Ülker Sports Arena’da 5 Ekim’de oynanacak 2012 Batı Konferansı Şampiyonu Oklahoma City Thunder ve Fenerbahçe Ülker arasında oynanacak müsabaka ile başlayacak. Banvit, bu karşılaşmada özel ürünlerini ziyaretçilere sunacak ve Banvit Dance Cam etkinliğinin sponsoru olacak.

Ortaklığın anonsundan önce Banvit Alt Yapı Takımı, NBA Koçlarından Neal Meyer ve NBA’in efsane oyuncuları Vlade Divac ve Peja Stojakovic’in de yer aldığı bir basketbol eğitim programına katıldı. Ayrıca, Face Team akrobatik smaç takımı, Banvit ve Oklahoma City Thunder takımlarının maskotları da ortaklığın duyurulduğu toplantıya gösterileri ile renk kattılar.

NBA Hakkında:
NBA üç profesyonel spor ligini; Ulusal Basketbol Birliği, Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi, kapsayan global bir spor ve medya kuruluşudur. Dünya çapında 215 ülke ve bölgede 47 farklı dilde var olan oyunları ve programlarıyla uluslararası bir yaygınlığa sahiptir.

NBA, altı kıtadaki 100 ülkede yer alan 125 bini aşkın mağazasında ürün satışı gerçekleştirmektedir. Şu andaki NBA listelerinde 36 ülke ve bölgeden 85 uluslararası oyuncu bulunmaktadır. Amerika’da yaklaşık 60 milyon evde izlenen NBA TV ve yarısından fazlası Kuzey Amerika’nın dışından olmak üzere her gün yaklaşık 42 milyon görüntülenme sayısı ile NBA.com, NBA’in dijital alandaki iki önemli iletişim kanalıdır.

NBA, sosyal medyada dünyanın tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında 445 milyonu aşkın hayranı ve takipçisi ile 1 numaraya oturmuş profesyonel spor ligidir. NBA Cares aracılığıyla takımlar ve oyunculardan yardım için 210 milyon dolardan fazla bağış sağlanmış, 2.3 milyon saati aşkın toplum hizmeti sunulmuş, çocuklar ve ailelerin yaşayabileceği, öğrenebileceği ve oynayabileceği 760’yi aşkın alan inşa edilmiştir

Banvit Hakkında:
Banvit, Bandırma’da kurulu ana üretim kampüsü ile İzmir, Elazığ ve Eskişehir illerinde de faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca yurt dışı yatırımları kapsamında Romanya’da kulukça tesisi, yem fabrikası ve damızlık kümesleriyle, bu ülkede de kanatlı sektörü içerisinde yer alıyor. Banvit, Dubai’de kurulu Banvit ME FZE isimli şirketi ile de Mayıs ayı başından beri bölgede Banvit markası altında 18 çeşit donuk ürün satışı gerçekleştiriyor.

Şirket, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2012” listesinde, ilk 100 kuruluş arasında sektörünün lider temsilcisi olarak 58’inci sırada yer alıyor. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın Temmuz ayında açıkladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” içerisinde Banvit 34’üncü sırada bulunuyor. Banvit, Superbrands Türkiye tarafından 2012 yılında açıklanan “Türkiye’nin Süper Markaları” arasında ise 2. kez yer aldı.

Banvit’in bu önemli sonuçlara ulaşmasında yaptığı yatırımlar, sağladığı istihdam, ödediği vergiler, ürettiği katkısız ürünler ve sosyal sorumluluk projeleri etkili oldu.