Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 
Bizden Haberler

Bizden Haberler


2. Uluslararası Beyaz Et Kongresi   
Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği Derneği (Besd-Bir) tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Beyaz Et Kongresi” Antalya Kundu’da, Kremlin Palace & Topkapı Palace’da gerçekleştirildi.

Beyaz Et Kongresi, Kongre Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ceylan, Besd-Bir Başkanı Dr. Sait Koca, Hayvancılık Genel Müdür Yrd. Dr. İbrahim Özcan, Genel Müdür Mesut Köse ve TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Kars Milletvekili Yunus Kılıç’ın yaptıkları açılış konuşmalarıyla başladı.

Prof. Dr. Necmettin Ceylan konuşmasında kongrenin hedefine değinerek, “Ülkemiz sektörüne yaraşır, üst düzey bilgi ve üretimle alakalı teknolojilerin, metotların geliştirildiği, üretildiği, tartışılabildiği, çözümlerin sunulduğu bir ortamı burada sağlamak ve buradan çıkan bilgilerle sektörün gelişimine daha çok katkıda bulunabilmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından oturumlarla devam eden kongrenin ilk oturumu “Kanatlı Eti Ticareti ve Politikaları” oldu. Oturum Başkanlığını Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Görener’in yaptığı bölümde, bu oturumun tek konuşmacısı olan Dr. Osler Desouzard, ‘’Dünya tavuk eti ticareti, zorluklar, gelişmeler ve stratejiler” konusunda oldukça ilgi gören bir sunum gerçekleştirdi.

20’ye yakın ülkeden sektörün önde gelen firma, dernek ve birlik temsilcilerinden oluşan 900’e yakın katılımcıyla gerçekleştirilen kongrede 22 oturum, 65 bildiri ve 60 poster sunum yer aldı. 4 gün devam eden kongrede ayrıca 30 kadar firma ve kurumun sponsor olarak açtıkları standlara da yer verildi. Kongre, son günün akşamı düzenlenen ve 1.200 misafirin katılımıyla gerçekleştirilen gala gecesi ile son buldu. Geceye konuk olan sevilen sanatçı Burcu Güneş’in şarkıları kongreye ayrı bir renk katmış oldu.