Bizden Haberler
Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 

Sosyal Projeler » Kızlar Banvit’le Okula

Kızlar Banvit’le Okula

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesiyle birlikte Banvit tarafından 2007 yılında başlatılan ‘Kızlar Banvit'le Okula' isimli sosyal sorumluluk projesi
2018 yılıyla birlikte 11. yaşına bastı!

Yerel kapsamlı bir burs programı olan Kızlar Banvit’le Okula ile kız öğrencilerin eğitim ve bireysel gelişim süreçlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.
Çocukların eğitim sürecindeki performanslarında ailelerin de önemli bir etkisi bulunuyor. Bu nedenle proje kapsamında sadece kız öğrencilere değil, onların ailelerine de ulaşılmaya çalışılarak, düzenlenen eğitim ve rehberlik seminerleri ile ailelerin bilgi ve farkındalık düzeylerinin de yükseltilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında ayrıca 8 yıldır Banvit Basketbol Kulübü A Takımı oyuncuları ile burs programında yer alan öğrencileri buluşturan bir takvim de hazırlanıyor.
Her yıl farklı bir konseptlerde hazırlanan takvimlerin satışlarından elde edilen gelirler ise yine eğitimde değerlendirilmesi amacıyla ÇYDD Bandırma Şubesi’ne bağışlanıyor.

Kızlar Banvit’le Okula projesi kapsamında hayata geçirilen takvim projesi, 2013 yılı Nisan ayında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve CSR Europe işbirliğinde düzenlenen “Avrupa KSS Ödül Programı” kapsamında “Kaynak Kullanımı Kategorisi’nde 2.’lik Ödülü”ne değer görüldü. Aynı yılın Aralık ayında Kadir Has Üniversitesi’nde 5.’si düzenlenen KSS Pazaryeri Etkinliği’nde Kızlar Banvit’le Okula burs programı Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Stratejik Hayırseverlik” ve “Jüri 3.’lük” ödüllerine de lâyık görüldü.