Bizden Haberler
Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 

Sosyal Projeler » TEGV

Banvit Ateşböceği Gezici Eğitim Birimi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından Marmara depremi sonrasında “Umut 2000” Projesi ile faaliyete geçirilen “Gezici Eğitim Birimleri”, çok anlamlı bir amaçla; deprem bölgelerindeki çocukların eğitimine devam edebilmesi için yola çıkmıştı.
Ardından “Ateşböceği“ projesine dönüştürülen bu eğitime destek seferberliğine Banvit olarak 2001 yılından bu yana destek veriyoruz.
İlköğretim ilk kademe öğrencilerine okul dışında farklı bir ortamda, yeni eğitim teknolojileri ile çağın gereklerine uygun eğitim - öğretim olanaklarının sunulabilmesi amacıyla başlatılan proje bugün de tüm hızıyla devam ediyor.

Hazırlanan özel gezici eğitim birimlerinde, TEGV’e bağlı uzman bir eğitmen tarafından öğrencilere Bilgisayar Kullanıyorum, Vücudumuz ve Sağlık, Masal Saati, Edebiyat Atölyesi gibi farklı programlar uygulanıyor.

Banvit Ateş Böceği Gezici Eğitim Birimi bugüne kadar İstanbul, Eskişehir, Muğla, Kayseri, Isparta, Burdur, Van, Kahramanmaraş ve Malatya illerimizdeki çeşitli ilköğretim okullarına hizmet vererek sürdürdüğü çalışmalar sonucunda yaklaşık 43.000 ilköğretim öğrencisine ulaşmıştır.