Bizden Haberler
Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 

Sosyal Projeler » Banvit Jr. NBA Cup

Banvit Jr. NBA Cup

Son 7 yıldır sosyal sorumluluk anlamında tüm projelerini Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesi üzerine odaklayan Banvit, bu amaçla hem dengeli beslenme hem de hareketli yaşam bilincini çocuklara aşılamak üzere 2008 yılından bu yana çalışmalarını hızla devam ettiriyor.

Ülkemizde 20 yıldır basketbol alanında da önemli destekler sağlayan Banvit, spora ve sağlıklı yaşama verdiği bu destekleri, 2013 yılında Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nin (NBA) Türkiye resmi ortakları arasında yer almasıyla birlikte, uluslararası bir platforma taşımış oldu.

Bu ortaklık sürecinin olumlu bir çıktısı olarak Banvit - NBA işbirliği ile ilk kez 5 ilimizi kapsayan bir okul turnuvasına imza atıldı.

Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin’de düzenlenen Banvit Jr. NBA Cup isimli turnuva, 14 ve 16 yaş altı kategorilerinde, okul çağındaki çocuklara ilk elden benzersiz bir NBA deneyimi sunarken, çocukların keyifli bir ortamda basketbol yeteneklerini arkadaşlarına karşı sınamalarına da olanak veriyor. Ayrıca düzenlenen her turnuva aynı zamanda Banvit knock-out yarışması, çeşitli ödüller ve Banvit’in maskotu Lezzetçibaşı ile birlikte eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yaptı.

2013 yılında beş il kapsamında düzenlenen yapılan karşılaşmaların yakın gelecekte çok daha fazla ilimizde düzenlenerek, basketbol sporunun çocuklar arasında daha fazla yaygınlaştırılabilmesi hedefleniyor.