Bizden Haberler
Ben Patron Degilim
Birlikte Elele
 
Üretim

Üretim » Kalite Güvence

Kalite güvence ve çevre yatırımlarını her geçen yıl artıran Banvit, uygulamakta olduğu Gıda Güvenliği Sistemi (HACCP) ve Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) sistemlerine ek olarak, hem piliç hem de hindi üretimini ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi kapsamına dahil etmiştir. AB gıda sektöründe bile az sayıda şirketin sahip olduğu ISO 14001 “Çevre Sistem Belgesi”ni Türkiye’de ilk kez Banvit almıştır.

Banvit A.Ş., kalite güvence uygulamalarında “çiftlikten, markete” prensibiyle hareket etmektedir. Banvit’in amacı, gıda ürünlerini güvenli, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretmek ve tüketicilere ulaştırabilmektir. Bu doğrultuda, tüm süreçlerdeki kritik noktalar belirlenerek kontrol altına alınır ve sürekli izlenir.

Dünya çapında güvenli gıda tedarik edilmesini sağlama amacıyla düzenlenen yeni standartları içeren ve HACCP sistemini de kapsayan ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ise Banvit tesislerinde 2007 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sistem, 2016 yılından itibaren ilave gereklilikler de içeren FSSC 22000 sertifikasyonu olarak devam etmektedir.

Tarladaki çiftçiden, taşıma ve depolama operatörlerine, perakendeciler ve restoranlarla onların tedarikçilerine kadar, ortak gıda güvenliği gerekliliklerini sağlamayı hedefleyen ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, güvenli gıda üretimiyle ilgili HACCP tabanlı bir gıda güvenliği yönetim sistemidir.

Piliç, Hindi ve Kırmızı Et faaliyetlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar, 2013 yılında OHSAS18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurularak belgelendirilmiştir.